Тут буде подаватися інформація про хід робіт по створенню нового пам’ятника П.І. ПРОКОПОВИЧУ

Шановні благодійники та члени Наглядової ради
«Фонду ім. П.І. ПРОКОПОВИЧА»
ГОРНІЧ М.Л., ЗУЙ В.Д., КРУТЬКО О.Е., РОМАНЕЦЬ І.М., САГАЙДАЧНИЙ П.П!


Керівництво «Фонду ім. П.І. ПРОКОПОВИЧА» отримало 10.07.13 р. лист №175 від Генерального директора Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» РЕБРОВОЇ Н.Б. з проханням до «Фонду» надати благодійну допомогу заповіднику на створення постійно діючої виставки, присвяченої П.І. ПРОКОПОВИЧУ, в м. Батурині.

Користуючись нагодою, інформуємо вас про те, що роботами по створенню нового пам’ятника П.І. ПРОКОПОВИЧУ зараз опікується Чернігівська обласна держадміністрація на чолі з її головою ХОМЕНКО В.М. По тій інформації, яку ми маємо на сьогодні, вже визначений скульптор та виконавці робіт. Їм поставлена задача до початку 43-го Конгресу Апімондії виготовити пам’ятник й встановити його на могилі в с. Пальчики.

Вам всім добре відомо, що наш «Фонд» займається акумулюванням благодійних коштів на створення пам’ятника П.І. ПРОКОПОВИИЧУ. Зараз на нашому банківському рахунку трохи більше 32 тис. грн. Але в тій ситуації, яку ми маємо, ця сума може складати не більше 5-8% від майбутніх фінансових витрат на спорудження нового пам’ятника. Тому в проекті Чернігівської ОДА ми зможемо прийняти дольову участь лише тою частиною коштів, які ми будемо спроможні виділити. Зрозуміло, що на рівні вказаних вище відсотків ця сума не може бути для даного проекту визначальною.

Виходячи з цього, ми вважаємо за доцільне допомогти благому ділу створення постійно діючої виставки, присвяченої П.І. ПРОКОПОВИЧУ, і виділити на це запрошені в листі 7 тис. грн з суми, що акумульована на рахунку «Фонду».

Просимо вас підтримати цю пропозицію, або повідомити про інші пропозиції з цього приводу на
е-мейл Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. .

Дякуємо!
КОРЖ В.М., виконавчий директор «Фонду ім. П.І. ПРОКОПОВИЧА»
ДЕЙНЕКА Ф.М., заступник директора.
12.07.13 р.


Відновлення пам’ятника
П.І. ПРОКОПОВИЧУ


В березні 2011 року на могилі П.І. ПРОКОПОВИЧА в с. Пальчики було скоєно кричущий акт вандалізму – невідомі варвари викрали бронзову скульптуру з могили, див. http://mirpchel.com.ua/index.php?nma=catalog&fla=stat&cat_id=20&page=1&nums=105 .
Пошуки злодіїв вже на протязі двох років не дали результатів.

Занепокоєна пасічна громада на «Бджолярському крузі» 01.10.11 р. прийняла рішення про встановлення тимчасового дубового хреста на могилі і про початок збору благодійних коштів. Координування цієї роботи і акумулювання благодійних коштів взяв на себе «Фонд ім. П.І. ПРОКОПОВИЧА», а виготовлення хреста – керівництво «Бджолярського круга». Було вирішено зробити хрест до травня 2012 року з подальшим його встановленням на могилі в червні. Але до цих термінів хреста не було виготовлено, хоча кошти для цього вже з’явилися.

Треба було шукати якісь більш ґрунтовні варіанти вирішення проблеми виготовлення нового пам’ятника. Для цього виконавчий директор «Фонду ім. П.І. ПРОКОПОВИЧА» 10.07.12 р. звернувся до Президента України з пропозицією, щоб держава взяла під свою опіку ці роботи. У відповіді від 20.07.12 р. було повідомлено, що «Ваше звернення… надіслано до Чернігівської облдержадміністрації з проханням повідомити Вас про прийняте рішення». Після цього було отримано відповіді від Чернігівської ОДА і Бахмацької районної держадміністрації. Остання в листі від 01.08.12 р. повідомила таке: «Порушене у Вашому зверненні питання не входить до компетенції райдержадміністрації».

Незважаючи на все збір благодійних внесків на спорудження нового пам’ятника тривав. Триває він і сьогодні. Зараз на рахунку «Фонду» вже акумульовано суму в 30 260 грн. Бажаючі можуть приєднатися до цього благого діла, див. http://mirpchel.com.ua/index.php?nma=catalog&fla=stat&cat_id=28&page=1&nums=40 .

В подальшому питання про пам’ятник П.І. ПРОКОПОВИЧУ обговорювалося на конференції «П.І. ПРОКОПОВИЧ в світовому бджільництві», яка проходила 26.01.13 р. в м. Києві. В прийнятих конференцією документах був і лист до голови Чернігівської ОДА, див. http://mirpchel.com.ua/index.php?nma=catalog&fla=stat&cat_id=29&page=1&nums=124 .

Як стало відомо, керівництво облдержадміністрації почуло нас і прийняло рішення всіляко сприяти вирішенню означеної проблеми. Вже призначена відповідальна особа, яка буде координувати роботи по створенню і встановленню до вересня 2013 року нового пам’ятника П.І. ПРОКОПОВИЧУ у вигляді гранітної фігури.

Створення пам’ятника буде здійснювати відомий скульптор Геннадій ЄРШОВ, консультантом від «Фонду» буде В.М. КОРЖ. В цій роботі прийме участь також Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця» (генеральний директор Н.Б. РЕБРОВА).

Про хід цих робіт ми будемо повідомляти на цій же сторінці сайту, як тільки з’явиться нова інформація.
22.04.13 р.

Счетчик посетителей

2185087
Сегодня
Вчера
Неделя
Прошлая неделя
Месяц
Прошлый месяц
Всего
219
601
1584
3549
10689
17061
2185087

Forecast Today
264


Ваш IP:18.207.161.67