Відгук на статтю В.Ф. СЕМЕНЮКА в журналі "Український пасічник" №11-12 2015 р.

Хоча Платон мені і друг,
та тільки істина дорожче.

Арістотель


ПРО «ТАК ЗВАНУ ЕВОЛЮЦІЮ»


В журналі «Український пасічник» №11—12 за 2015 рік була надрукована стаття Валерія СЕМЕНЮКА «Природні взаємодії структурних складових бджолиної сім’ї», в якій її автор виклав свій оригінальний погляд на цю проблему. По суті цієї статті зараз нічого казати не буду, але при її читанні я звернув увагу на вкрай негативне ставлення автора до самого факту існування біологічної еволюції бджоли. Привожу концептуальну цитату в підтвердження цього.
«Сім’я медоносних бджіл є не продукт так званої еволюції (виділено мною. — К.В.) від одиночного до сімейного способу життя, а високоорганізований надраціональний пластичний живий організм, створений Богом (чи Природою, як кому більше подобається) таким, яким він є і сьогодні» (виділено мною. — К.В.).
В цьому ж номері автор ще раз упоминає про «так звану еволюцію», а в №12 він вже веде мову не більше і не менше, як про «так звану псевдоеволюцію».

Я розумію все це сказане автором так, що коли декілька десятків мільйонів років тому Бог створив бджолину сім’ю, то вона тоді була такою ж, якою залишається і сьогодні. Тобто, цей вид за багато мільйонів років існування не зазнав на собі дії природного добору, який, як відомо, направлений на «максимальне пристосування організму до зовнішнього середовища» [1]. Цей вид також, як я розумію з наведеної цитати, за цей час не зазнав ні спадкової мінливості, яка, як відомо, «служить матеріалом для еволюційних перетворень» [1], ні мутаційної та генетичної мінливості.

А що з цього приводу говорить сучасна наука, достойним представником якої (як доктор фізико-математичних наук) являється автор статті?
Нагадаю, що ще в далекому 1859 році відомий англійський учений Ч. ДАРВІН опублікував свою роботу «Походження видів», яка була присвячена біологічній еволюції живої природи. В книзі він показав існування мінливості всіх видів рослин і тварин, та їх природне походження від більш ранніх видів.

Він стверджував, що все живе на Землі під впливом часу і зовнішніх умов піддається природному добору в формі еволюції, тобто, поступовому пристосуванню біологічного виду до існуючих умов.
Оскільки всі ці твердження суперечили канонам про божественне походження всього живого на Землі, то на перших порах багато хто не підтримав їх. А твердження Ч. ДАРВІНА про те, що людина походить від мавпи завдячуючи довготривалій еволюції, піддалося нищівній критиці. Ось карикатура того часу.


Карикатура на Ч. ДАРВІНА.
1871


Але з того часу науковці всього світу отримали дуже багато свідчень вірності цієї теорії. На сьогодні термін еволюція в широкому сенсі трактується як синонім розвитку, або «багатоаспектного розвитку біологічних об’єктів, який регулюється природнім добором» [2]. Так що біологічний об’єкт під назвою «бджолина сім’я» на протязі довготривалого життя свого виду не був «законсервований», а витримував в повній мірі «пресинг» природного добору, і тому еволюціонував, розвивався і саме завдячуючи всьому цьому існує благополучно вже понад 50 мільйонів років. І якщо ми, люди, не зробимо все, для знищення бджіл (а до цього, на жаль, все йдеться), то проіснують вони ще не менше.

Еволюція як природній процес являється достеменно встановленим науковим фактом, має велику кількість доказів і не визиває сумніву в науковому співтоваристві. Незважаючи на це, факт існування еволюції не признається багатьма віруючими [3].

Скоріш за все, останнє й пояснює позицію автора статті, про яку ми говоримо. Не бачу в цьому нічого страшного, адже кожен із нас має право на власну думку і її оприлюднення. Але на завершення цієї короткої репліки хочу висловити побажання автору навести хоч якісь аргументи, що підтверджували б його позицію неприйняття факту існування еволюції. Бо поки, схоже, існує тільки пояснення на кшталт «а я так вважаю». Тож і виходить, що «анафему» еволюції проголошено, а за що — незрозуміло.

З повагою Валерій КОРЖ
22.12.15 р.

ЛІТЕРАТУРА
1. Єськов Є.К. Біологія бджіл: Енциклопедичний словар-довідник. — М.: ИНФРА—М, 2013. — 388 с.
2. Філософський енциклопедичний словник. — М.: Радянська енциклопедія. Під. Ред. Л.Ф. Ілічова та ін. 1983.
3. https://ru.wikipedia.org/wiki/

Счетчик посетителей

2160334
Сегодня
Вчера
Неделя
Прошлая неделя
Месяц
Прошлый месяц
Всего
100
592
692
4169
2997
18680
2160334

Forecast Today
1080


Ваш IP:54.211.101.93