Привидений короткий коментар до статті Ю. Овдієнко "Прикро, але такі факти є!", опублікованої в журналі "УП"№3-16

В журналі «УП» №3-16 була опублікована стаття Ю. Овдієнко «Прикро, але такі факти є!» в якій він пише: «Після того, як на зібраннях виступив «Ракетчик», мені, як голові ГО (громадської організації. — К.В.), пасічники заявили так: «Якщо будете запрошувати таких лекторів-«ракетчиків», то ми на зібрання ходити не будемо. Я прийняв рішення, що пора почати відділяти мух від котлет, а справжніх науковців, пасічників від лекторів-«ракетчиків».

До речі, п. Овдієнко, українською мовою цих лекторів треба було б іменувати не «ракетчиками», а «ракетниками».

Так ось, цікаву закономірність ви відкрили про моїх колег-ракетників, які на ваш погляд не годяться ні в «справжні науковці», ні, навіть, в «пасічники». І тільки тому, що свого часу їх чорт попутав і вони пішли в ракетники, а вже тому стали неспроможними і нездатними кому б то не було робити будь-які повідомлення про бджіл…

Але, мій шановний, ракетники, як і всі інші люди бувають різними. Вони не краще, але й не гірше за будь-кого із нас, і кожен із них є тільки тим, ким він зміг зробити себе за своє життя або постійною самоосвітою і працею над собою, або ж «грою в доміно», чи іншими подібними заняттями. Тому знаю абсолютно точно, що людина навіть з «неправильною» базовою освітою при бажанні здатна самотужки вийти на високий рівень розуміння бджолярської науки і пасічної справи. Більш того, бувають і такі «самородки», які навіть без вищої освіти досягають таких результатів. А щоб наші читачі зрозуміли про що я веду мову, проілюструю це історичними фактами про освіту деяких видатних бджолярів світу.

В. Ващенко — самоучка, М. Вітвицький — філософ, Ф. Грушка — офіцер, Я. Дзержон — священик, І. Каблуков — хімік, Г. Кандратьєв — оперний співак, П. Корженєвський — самоучка, Л. Лангстрот — пастор, В. Ломакін — випускник духовної семінарії, І. Мерінг — столяр, О. Покорський-Жоравко — юрист, П. Прокопович — офіцер, А. Рут — самоучка, Я. Сваммердам — лікар, К. Фріш — фізіолог, Вс. Шимановський — офіцер, Т. Цесельський — ботанік.

Панове, знімемо шляпи перед цими видатними особистостями, які стояли у витоків сучасного раціонального бджільництва. Але ж за термінологією автора статті всі вони — «лектори-«ракетники», бо не мають «правильної» базової освіти, або взагалі не мають ніякої. Так що, пане Овдієнко, в подальшому на зібрання вашої ГО цих «ракетників» не запрошуйте (навіть віртуально), щоб не відбулося «деградації пасічників», якою ви так стурбовані в своїй статті.

Честь маю!
Полковник-ракетник з трьома червоними дипломами про «неправильну» освіту, автор численних книг і статей по бджільництву, володар і адміністратор персонального сайту по бджільництву www.mirpchel.com.ua , пасічник
Валерій КОРЖ

Счетчик посетителей

2185146
Сегодня
Вчера
Неделя
Прошлая неделя
Месяц
Прошлый месяц
Всего
278
601
1643
3549
10748
17061
2185146

Forecast Today
312


Ваш IP:18.207.161.67