Приводиться короткий коментар до звернення «НАРОДНА ІНІЦІАТИВА», яке опубліковане в журналі "УП" №4-16 р.

В журналі «Український пасічник» №4, 2016 було опубліковане звернення «Народна ініціатива». Як на мене, то ця публікація не має аналогів серед всіх публікацій, які я колись би то не читав в бджолярських періодичних виданнях, як по змісту так і по формі.

Добре відомо, якщо людина розуміє якусь проблему, то вона про неї й напише зрозуміло, бо «що в голові, то й на папері», як кажуть. В нашому ж випадку ми маємо набір слів, розставлених як попало, за якими часто-густо не проглядається ні логіка, ні сенс. Це — вкрай сумбурна і зневажлива для читачів журналу писанина.

Кричуща кількість помилок, як граматичних так і логічних, роблять цей «документ» дуже схожим на чернетки, яким до друкування в поважному журналі ще дуже й дуже далеко. Правда, журнал попереджує: «Матеріали подаємо в авторській редакції, без жодних змін». Але, на мій погляд, було б краще, якби це «Звернення» в такому вигляді взагалі не було надруковане, бо воно є деструктивним і агресивним по своїй суті. І навряд чи воно буде сприяти встановленню більшого порозуміння між пасічниками, скоріш — навпаки.

Прикро також те, що (як повідомляє редакція) на місці цього «Звернення» планувалося розмістити проект Статуту відроджуваної «Спілки пасічників України» (СПУ). Але який пріоритет між цими двома публікаціями встановила редакція «УП» ми бачимо на її шпальтах.

Зазначу, що в цьому «Зверненні» зроблено декілька «сміливих», як на мене, заяв.
Так керівництво СПУ без яких би то не було обґрунтувань називають «мажорами», які планують «завершити рейдерську атаку на галузь бджільництва — підім’яти під себе права пасічників і монополізувати (узурпувати) український ринок експорту меду».
По суті ці слова є безпідставними звинуваченнями в плануванні злочину, які керівництво СПУ може легко спростувати в суді з усіма невтішними для підписантів наслідками…

Ще одна «перлина»: «Ця організація не може називатися СПУ, так як по суті є акціонерним товариством закритого типу».
Знову ж таки, це звинувачення не має жодних юридичних підстав, окрім багатої фантазії лідерів «Народної ініціативи».

Або ще: «Рівень свідомості пасічників України значно вища від середньо статистичного українця».
Пробачте, а хто це «міряв» і куди при цьому «вставляли термометр»?

Цікаво також і те, що з цієї безсистемної словесної плутанини зовсім незрозуміло, кому це все адресоване. Так в заголовку звертаються «до громадян-пасічників України та світової громадськості» (а може краще було б — зразу в ООН?), далі по тексту звертаються «до громадян і керівництва Спілки пасічників України», а наприкінці — «до керівництва Української спілки бджолярів».
Панове ініціатори, а ви хоч самі зрозуміли, кому ваше «Звернення» адресоване?

Завершуючи цю коротку репліку, хочу ще раз зазначити, що публікація цього деструктивного і агресивного «документу» в такому вигляді «як є» не буде сприяти більшому порозумінню в нашому бджолярському середовищі; скоріш, навпаки — створить умови для появи нових «вузлів напруги».

…Коли таку нісенітницю пишуть кращі представники «небайдужих пасічників», то я можу тільки поспівчувати всім нам, звичайним пасічникам, що у нас такі самозвані і недолугі "керманичі"…
З повагою
Валерій КОРЖ

P.S. Цю репліку розміщую на сайті, бо маю великі сумніви в тому, що вона може бути розміщена в журналі «Український пасічник». Якщо ж я помиляюсь, то перепрошую і пропоную редакції розмістити на своїх шпальтах цей матеріал.
18.07.16 р.

Счетчик посетителей

2185073
Сегодня
Вчера
Неделя
Прошлая неделя
Месяц
Прошлый месяц
Всего
205
601
1570
3549
10675
17061
2185073

Forecast Today
240


Ваш IP:18.207.161.67