В буклеті приводяться головні документально підтверджені факти про життя і творчість П.І. ПРОКОПОВИЧА

В 2012 р. було закінчено видання останнього (третього) тому «Вибраних творів П.І. ПРОКОПОВИЧА», де був опублікований сучасний погляд редколегії на біографію нашого великого Пасічника. Там ми писали і таке: «Біографія П.І. ПРОКОПОВИЧА містить такі загадки, які ми так і не змогли розгадати — не вистачало документів, наявні історичні свідчення недостатні, суперечливі, а іноді й такі що вводять в оману».

Після 2012 р. я продовжував вивчення життя і творчості цієї непересічної особистості. Це була як аналітична робота з уже існуючими матеріалами, та не без успіху я проводив і подальшу пошукову роботу. В результаті чого отримав можливість переглянути по деяких позиціях і уточнити редакційну версію біографії, а деякі її положення признати такими, що не відповідають виявленим мною новим документам і фактам. Все це дозволило мені в 2014 р. видати книгу «П.І. ПРОКОПОВИЧ»: життя і творчість» з новим уточненим варіантом біографії.

Всі ці роботи я проводив, маючи на увазі основну мету «Фонду ім. П.І. ПРОКОПОВИЧА» про необхідність пропаганди та розповсюдження його знань і трудів. На жаль, багато того, що раніше було опубліковано в різних джерелах про нашого земляка, як показали подальші дослідження, не завжди відповідало дійсному перебігу обставин і фактів. А представлена нами на широкий загал достовірна і документально підтверджена інформація поки приймається недостатньо активно. Тому традиційна і подекуди хибна інформація продовжує фігурувати в деяких засобах масової інформації на правах беззаперечної істини. Так, наприклад, деякі поважні видання продовжують писати про народження Петра Івановича 12-го (а не 10-го липня за новим стилем), про володіння грецькою, єврейською мовами, якими він насправді не володів, про «10 000 вуликів на пасіці ПРОКОПОВИЧА», про «розбірний рамковий вулик» і т. ін.

Проте, я добре розумію, що поява сьогодні будь-якої документально підтвердженої інформації не означає, що вже завтра вона буде використана в статтях, а про старе ніхто писати більш не буде. Все це я розумію чудово! Але ж якщо відповідальна людина знає про нову інформацію, а продовжує писати все по-старому, то так не повинно бути…

Тому для того, щоб кожен, хто бажає мати під рукою короткий довідник про головні і документально підтверджені факти й етапи життя та творчості нашого великого Пасічника, і в подальшому їх використовував в своїй роботі, я й видаю цей буклет. Стане він в нагоді і будь-якій допитливій людині, якій не байдуже історія бджільництва України.

Для максимально широкого ознайомлення з цим буклетом я виставляю його в Інтернеті на своєму сайті
Прочитати буклет>>З повагою Валерій КОРЖ
01.08.14 р.

Счетчик посетителей

2185100
Сегодня
Вчера
Неделя
Прошлая неделя
Месяц
Прошлый месяц
Всего
232
601
1597
3549
10702
17061
2185100

Forecast Today
264


Ваш IP:18.207.161.67