Розказано про зустріч 11.11.11 р. у Києві ініціативної групи по питаннях проведення 43-го Конгресу

ЛИСТОПАДОВА ЗУСТРІЧ В КИЄВІ



11 листопада цього року у Києві в Інституті бджільництва відбулася зустріч ініціативної групи бджолярів з питання проведення в Україні 43-го Конгресу Апімондії в 2013 році. На зустрічі були присутні керівники громадських бджільницьких організацій, члени Оргкомітету по проведенню Конгресу, виробники бджолопродукції і реманенту, представники засобів масової інформації.
Редактори бджолярських ЗМІ: А. ГУРМАН (м. Хмельницький), В. КОРЖ (м. Харків), Д. КУЗЬМІН (м. Харків), М. ОСТАШЕВСЬКИЙ (м. Львів), В. СОЛОМКА (м. Київ).

Всього були присутні 25 представників з Києва та області, з Харкова, Львова, Одеси, Житомира, Вінниці. Вів зібрання СОЛОМКА В.О.

Ініціював проведення цієї зустрічі ДОМБРОВСЬКИЙ В.П. директор «Київбджолопрому». У вступному слові він сказав про те, що на цей час назріло багато питань, в яких треба розібратися. Склалася ситуація, коли пасічник опинився в скрутному становищі: впали ціни на мед, є проблеми з експортом меду, багато отруєнь бджіл, бджільницька галузь оподатковується без врахування її сезонної специфіки, багато проблем в земельних питаннях, відсутність сертифікованої лабораторії якості бджолопродукції та ін. Хоча 43-й Конгрес не являється головною турботою галузі, але він важливий для іміджу України й для розвитку бджільництва після Апімондії.

Ми стурбовані перебігом подій по підготовці Конгресу. Від нашого імені і без обговорення люди представляли Україну, голосували… Треба зробити все прозоро – рахунки Конгресу повинні бути на сайті, а зароблені гроші направлені на розвиток науки, пасік, виконання технічних розробок, видання літератури та ін.

***


Шановні читачі, аналітичний матеріал по цій зустрічі буде опублікований в першому номері нашої газети за 2012 рік, а зараз ми надамо тезиси всіх виступів на зібранні для ознайомлення і вашого аналізу.

БОДНАРЧУК Л.І. – Люди хочуть ділити гроші і тому паплюжать Спілку пасічників, що там нічого не робиться, але це не так… В 2003 році добилися дотацій пасічникам, а потім грошей на племінні пасіки і розплідники, працювали над розробкою і прийняттям «Закону про бджільництво», «Дня пасічника» і таке ін… Стосовно Конгресу треба зробити все, щоб він пройшов як треба, а для цього треба вирішувати питання, що назріли… Ще в минулому році направив листа в Уряд з пропозицією очолити Оргкомітет Конгресу представнику Уряду. Відповіді нема… Повинна бути постанова Уряду про проведення 43-го Конгресу. Її немає. А держава буде відповідати за все… Ющенка не було ні в Виставковому центрі (де Ж. Ратія в липні проводив свій майстер-клас. — ред.), ні в Аргентині, а тепер він хоче зустрітися з Ж. Ратія… Оргкомітет збирав кошти на майстер-клас, а де звіт?

БРОВАРСЬКИЙ В.Д. (м. Київ). – В цивілізованих державах оргкомітет Конгресу очолює урядовець, а у нас його очолює «сім’я»… Хто з такого Оргкомітету буде відбирати наукові роботи на Конгрес? Де фахівці?.. Треба на Конгресі представити Україну не тільки з точки зору виробників, а і з точки зору науки… Нам треба попрацювати во благо України, а для цього закликаю всіх трохи опустити свій гонор.

ЛЕМІШЕВ М.І. (м. Харків). – Чому ми не можемо організуватися в одну команду?.. У нас наука відірвана від практики… Ми розуміємо, що грошей в бюджеті держави немає, тому на нашу галузь ніхто не зверне уваги… Можливо, нам треба зібратися по питаннях проведення Конгресу ще раз через 2 - 3 місяці.

МИКИТЮК І.Г. (м. Вінниця). – У всякій справі є вкладення і отримання коштів… Треба розібратися з цим стосовно 43-го Конгресу: хто робить вкладення, а вже потім будемо ділити зароблене… А у нас всі хочуть керувати… Наша галузь не потребує багаточисельних асоціацій чи громадських організацій… Статус сьогоднішнього зібрання мені незрозумілий. На мій погляд, те, що проходить сьогодні, це – зустріч по інтересах… В березні нам треба ще зібратися.

КУЛАКОВ С.А. (м. Житомир). – Треба відновити єдину структуру «Бджолопрома», а не плодити спілки, братства та ін.

МІЛОВ С.М. (м. Одеса). – Я чекав на іншу розмову… Маємо кризу громадських організацій… Всім давно відомо, що не повинно проходити зростання бізнесу з громадськими організаціями, а у нас Ющенко створює «Братство», в якому цей принцип порушується з першого дня… Ми вирішуємо свої проблеми самі, а існуючим на наші гроші держструктурам до нас немає ніякого діла… Проведення з’їзду Спілки пасічників, безумовно, необхідне, як необхідне і наше об’єднання.

ОСТАШЕВСЬКИЙ М.Д. (м. Львів). – Болить серце про єдність… В 1992 році була Координаційна рада, яка координувала діяльність в галузі, а зараз цього немає… У нас є що показати на Конгресі… Організаційний комітет є і він діє… Нам треба досягти консенсуса во благо України.
ДЯЧЕНКО П.К. (м. Київ). – Нам треба об’єднатися і діяти злагоджено… У нас завжди багато «гетьманів»… Робота Оргкомітету повинна бути прозорою і знаходитись під контролем… «Ройовий стан» у бджільництві треба закінчувати, бо вже немає часу.

КОРЖ В.М. (м. Харків). – Мені незрозумілий статус нашого зібрання… Гарно, що тут присутні люди, які мають протилежні погляди на проведення 43-го Конгресу, а не вузьке коло однодумців… Якби Президент 43-го Конгресу Ющенко робив свою справу нормально, то ми б зараз тут не сиділи… Ми повинні знати «правила гри», за якими буде проводитися Конгрес, але Оргкомітет їх не оголошує… Ключовий документ – «Лист-угода» з Апімондією - до сих пір не оприлюднений. Тільки після його опублікування ми зможемо приймати юридично обґрунтовані рішення.

КУЗЬМІН Д.В. (м. Харків). – Треба відповідати за свої слова і вчинки… Тетяна Юріївна виграла Конгрес… У нас немає єдиної інформаційної політики по висвітленню 43-го Конгресу. Треба зробити єдиний інформаційний центр.

КЛЮЙКО М.В. (м. Київ). – Наша галузь дуже консервативна… В останній час з’явилась молода команда на чолі з енергійним лідером Васильківською… Завдяки Віктору Андрійовичу Ющенко ми отримали Конгрес в Україні. Це – його заслуга… Васильківській не треба «торгувати» місцями у Виставковому центрі. Вважаю, що Україна повинна бути у центрі експозиції.

ХАРКОВЕНКО А.Д. (м. Київ). – Є правила проведення Конгресу, і їх треба вивчати… На телебаченні було сказано, що Апімондія виділяє 2,5 млн. дол. на Конгрес, а це не відповідає дійсності… Оргкомітет постійно інформує про свою діяльність.

ВАСИЛЬКІВСЬКА Т.Ю. (м. Київ). – Я прийшла на зібрання, бо хочу конструктиву … Апімондія – громадський процес і проводить Конгреси по своїм правилам, а виборюють це право громадські організації… З 2007 року й по сьогодні ми представляли Україну світовій спільноті… Сьогодні оргкомітет працює. Приєднуйтесь!.. Конгрес – самофінансований процес, і ні Уряд, ні Апімондія на нього нічого не дають… 19.09.2009 року була ратифікована угода з Апімондією про проведення 43-го Конгресу в Україні… Я не можу публікувати «Лист-угоду» в пресі, бо це – внутрішній документ; приходьте в офіс і там його побачите… «Правила гри» записані в документах Апімондії, піднімайте їх і знайомтесь… Оргкомітет не виділяє кошти на підготовку об’єктів технічних турів. За ці тури будуть платити наші гості… Завдання Віктора Андрійовича - відкрити Конгрес, провести зустрічі і закрити Конгрес… На сьогодні в Оргкомітет не поступило ні копійки грошей… Реєстраційний внесок встановлено в 150 євро. Апімондія отримує 15 % від суми реєстраційних внесків… Всіх запрошую співпрацювати з Оргкомітетом.

ДОМБРОВСЬКИЙ В.П. (м. Київ). – Хочу подякувати всім, хто прийшов сюди… Свого часу не було обговорення стратегії України, а рішення приймались кулуарно… Ми будемо збирати з’їзд, визначимось з датою, звернімось до пасічної громади по питаннях проведення Конгресу.

СОЛОМКА В.О. (м. Київ). Наше зібрання надзвичайно корисне… На сьогодні бджільництво України некероване… У нас немає кому захищати інтереси пасічника. Це не роблять і громадські пасічні організації… «Братство» при допомозі Ющенко зробило багато в Австралії і Франції, а в Аргентині – провал… Оргкомітет не має підтримки пасічників, засобів масової інформації, але він на сьогодні працює...

Після слів п. Васильківської «Ви брешете!» обурені учасники зібрання покинули приміщення. До цього в своєму виступі вона допускала вислови на кшталт «Ви – невігласи!», «Зі мною ніхто не справиться!», «Все це – брехня!». Спроби ведучого і громади урезонити пані Тетяну були марними…
В результаті в рамках зібрання не було прийнято ніякого рішення.

Шановні друзі! Закликаю всіх, у кого «хата не скраю» від цієї проблеми, надсилати свої оцінки, роздуми і конструктивні пропозиції, які ми оприлюднимо на шпальтах нашої газети.

Счетчик посетителей

2134577
Сегодня
Вчера
Неделя
Прошлая неделя
Месяц
Прошлый месяц
Всего
74
669
1437
2229
6992
16154
2134577

Forecast Today
INF


Ваш IP:3.236.232.99